Náš príbeh

Bolo leto roku 2014, keď sa Fresca paleta neúmyselne narodila. Užívali sme si každoročnú rodinnú dovolenku v južnom Francúzsku, bol horúci letný deň a moje deti chceli niečo osviežujúce. Skutočne sme nemali veľa možností, ako sa osviežiť. Buď sme natrafili niečo umelo sfarbené a ochutené, alebo niečo smotanové pokryté čokoládou, ale nič skutočne osviežujúce a adekvátne na horúci letný deň.

Kúpila som deťom zmrzlinu a ešte pred tým, ako ju dojedli, požiadali o druhú, ale moja odpoveď znela „nie“. Osobný negatívny postoj znamenal len to, že deti by mali jesť zdravé veci, a to tieto zmrzliny určite neboli.

Práve v tomto okamihu sa zrodil nápad na založenie jedinečného konceptu Fresca paleta, ktorý sa vlastne začal ako žiadosť detí o zmrzlinu, ktorú by mohli jesť celý deň. Nápad sa stal rýchlo realitou a prvý Fresca paleta nanuk sa dostal do detských rúk na jar v roku 2017.

Iba za dve letné sezóny sa spoločnosť Fresca Paleta udomácnila vo viac než 100 obchodoch v Česku i na Morave a v medzinárodných školách.

V roku 2019 sa Fresca Paleta stane medzinárodným podnikom s plánmi na rozšírenie predaja na Slovensku.

Dva roky sa môže zdať ako krátke obdobie, počas ktorého rozbehnutie celého projektu stálo nemálo úsilia, ale veríme, že práve kvalita ingrediencií, ktoré starostlivo vyberáme a ručne spracovávame, vedie k tomu, aby sa naše zmrzliny odlišovali od iných produktov na trhu. V tíme máme iba ľudí, ktorí sú rovnako ako my zapálení pre našu myšlienku.

Naše produkty sa vyrábajú iba zo 100 % prírodných ingrediencií a v ich kvalite nepoznáme kompromis. Nanuky vyrábame s láskou, a to nás odlišuje od ostatných priemyselne vyrábaných produktov. Hoci naše nanuky vyrábame ručne, sme schopní uspokojiť každý dopyt.

Ceny tvoríme s myšlienkou, aby každé dieťa mohlo ochutnať náš nanuk. I to, čo je prírodné, môže byť stále cenovo dostupné.

Skôr než sa každý nový recept dostane na našu výrobnú linku, prechádza niekoľkými jednoduchými otázkami: Dala by som takto vyrobený nanuk deťom? Dovolím im zjesť viac než jeden? Bude nanuk chutiť i dospelým? Bude cena produkcie, a tým i predajná cena, dostupná pre každého? Ak sú odpovede na všetky tieto otázky kladné, príchuť sa stáva súčasťou nášho produktového radu.

Všetky veci v živote sa vyvíjajú a čo bolo len myšlienkou, stalo sa skutočnosťou. A my úprimne dúfame, že môžeme dosiahnuť obchodné partnerstvo, spoločne zdieľať našu víziu a vykúzliť každodenný úsmev na tvárach detí i dospelých.

S priateľským pozdravom,
Zuzana Běhalová
Majiteľka