Náš příběh

Bylo léto roku 2014, kdy se Fresca Paleta neúmyslně narodila. Užívali jsme si každoroční rodinnou dovolenou v jižní Francii, byl horký letní den a mé děti chtěly něco osvěžujícího. Nebylo opravdu mnoho možností, jak se osvěžit, objevilo se něco ať už uměle zbarveného a ochuceného, nebo něco smetanového pokrytého čokoládou, avšak nic skutečně osvěžujícího a adekvátního pro horký letní den.

Koupila jsem dětem zmrzlinu a ještě předtím, než ji dojedly, požádaly o druhou, ale moje odpověď zněla „ne“. Osobní negativní postoj znamenal jen to, že by děti měly jíst zdravé věci, a tím určitě tyto zmrzliny nebyly.

Právě v tomto okamžiku se zrodil nápad na založení jedinečného konceptu Fresca Paleta, který vlastně začal jako dětská žádost o zmrzlinu, kterou by mohly jíst po celý den. Nápad se stal rychle realitou a první Fresca Paleta nanuk se dostal do rukou dětí na jaře roku 2017.

Za pouhé dvě letní sezóny se společnost Fresca Paleta umístila ve více než 100 obchodech v Čechách i na Moravě a na mezinárodních školách.

V roce 2019 se Fresca Paleta stane mezinárodním podnikem s plány na rozšíření prodeje na Slovensku.

Dva roky mohou znít jako krátké období, během nichž rozjetí celého projektu stálo nemálo úsilí, ale věříme, že právě kvalita ingrediencí, které pečlivě vybíráme a ručně zpracováváme, vede k tomu, aby se naše zmrzliny odlišovaly od jiných produktů na trhu. V týmu máme pouze lidi, kteří jsou zapálení pro naší myšlenku stejně jako my.

Naše produkty jsou vyráběné pouze ze 100% přírodních ingrediencí a v jejich kvalitě neznáme kompromis. Nanuky vyrábíme s láskou, a to nás odlišuje od ostatních průmyslově vyráběných produktů. Přestože naše nanuky vyrábíme ručně, jsme schopni uspokojit každou poptávku.

Ceny tvoříme s myšlenkou, aby každé dítě mohlo náš nanuk ochutnat. I to, co je přírodní, může být stále cenově dostupné.

Každý nový recept, než se dostane do naší výrobní linky, prochází několika jednoduchýmiotázkami: Dala bych ho dětem? Dovolím jim jíst víc než jeden? Bude chutnat nanuk i dospělým? Bude cena produkce, a tím i prodejní cena, dostupná každému? Pokud je odpověď na všechny tyto otázky kladná, příchuť se stává součástí naší produktové řady.

Stejně jako se vyvíjejí všechny věci v životě, co bylo jen myšlenkou, stalo se skutečností. A my upřímně doufáme, že můžeme dosáhnout obchodního partnerství, společně sdílet naši vizi a vykouzlit každodenní úsměv na tvářích dětí i dospělých.

S přátelským pozdravem,
Zuzana Běhalová
Majitelka